دسته ها :
از سرعت خود نکاهید!

از سرعت خود نکاهید!

 آشنایی با مهارت های تندخوانی در 20 دقیقه

جهان امروز ما، جهان سرعت است و روز به روز نیز بر این سرعت افزوده می شود. برای این که از این کاروان علم و زندگی، عقب نمانیم، باید با آخرین روش های دست یابی به دانش آشنا شویم و از آن، برای استفاده صحیح و بیشتر از استعدادها و توانایی های خدادادی مان بهره ببریم. یکی از این روش ها، تندخوانی است. تحقیقات نشان داده است که با خواندن سرعت متوسط دویست کلمه در دقیقه، به جای هزار کلمه در دقیقه، مردان و زنان با تحصیلات عالی، پنج بار آهسته تر از آن چه که لازم است، می خوانند؛ یعنی اگر آنها از توانایی حقیقی و بالقوه خویش استفاده کنند، خواندن کتابی که پنج ساعت طول می کشد، به شصت دقیقه یا کمتر کاهش می یابد.


بیشتر...

ضرایب دروس عمومی و اختصاصی در کنکور سراسری

ضرایب دروس عمومی و اختصاصی در کنکور سراسری

به طور کلی آزمون سراسری ، به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم می شود که هر کدام شامل دفترچه های مجزا هستند. از طرفی تمام رشته های نظری دارای چند زیرگروه می باشند که هر کدام بیانگر گروهی از رشته های دانشگاهی است. تفاوت این زیرگروه ها با یک دیگر ، در ضرایب دروسی است که برای آن ها تعیین شده و هر چه ضریب یک درس بیشتر باشد ، میزان اهمیت آن نیز افزایش می یابد. داوطلبانی که قصد ثبت نام کنکور 99 سراسری یا آزاد را دارند ، می بایست از ضرایبی که برای هر یک از زیرگروه های تجربی ، ریاضی ، انسانی ، هنر و زبان مطرح است ، به طور کامل اطلاع یابند تا طبق آن بتوانند برنامه ریزی اصولی داشته باشند. تمامی دروس عمومی و اختصاصی که جزو آزمون سراسری هستند ، دارای ضریب می باشند که در ادامه قصد داریم میزان آن ها را به اطلاع شما داوطلبان گرامی برسانیم.

ضرایب دروس اختصاصی در زیرگروه های مختلف ، با یک دیگر متفاوت است. منبع : ایران مشاوره


بیشتر...

نحوه مطالعه در خانه شلوغ و پر سر و صدا

نحوه مطالعه در خانه شلوغ و پر سر و صدا

برای مطالعه ی مفید داشتن جایی مخصوص این کار ضروریست. بهترین مکان برای مطالعه میز شخصی و اتاقی جدا از جریان های غیر درسی است.بهتر است میز مطالعه در کنج اتاق قرار داشته باشد به طوری که شما رو به دیوار قرار بگیرید. قرار گرفتن در محیطی بسته می تواند تا حد زیادی در حفظ تمرکز موثر باشد.

از سکوت خانه بیشترین بهره را ببرید
شرایط را طوری مدیریت کنید که بتوانید از زمان هایی که محیط منزل در سکوت و آرامش بیشتری است، بیشترین استفاده را ببرید، به عنوان مثال اگر برادران شما در سن کودکی قرار دارند، وقتی آن ها خواب هستند یا اگر دانش آموز هستند، وقتی مدرسه یا در بیرون منزل مشغول بازی هستند، دروسی را مطالعه کنید که نیاز به تمرکز و آرامش بیشتری دارد و وقتی در منزل سر و صدای بیشتری هست، دروس دیگر را مطالعه کنید.


بیشتر...

افزایش تمرکز

افزایش تمرکز

افزایش تمرکز، یکی از اتفاقاتی است که اگر در زندگی ما بیفتد، رسیدن موفقیت برایمان به شدت راحت تر خواهد شد. شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که خواستید در عرض یک ربع مثلاً 10 صفحه کتاب مطالعه کنید، اما بعد از گذشت نیم ساعت به خودتان می‌آیید و می‌بینید که چند خط بیشتر جلو نرفتید. یا اینکه سر کلاس هستید و فکرتان مشغول چیزی می‌شود و ناگهان متوجه می‌شوید که همه در حال برخواستن و ترک کلاس هستند! بله کلاس تمام شده و شما هیچ چیزی از درس را متوجه نشدید. البته شاید مقابل این قضیه هم برایتان پیش آمده باشد که ما دقیقاً قصد داریم در این مقاله با افزایش تمرکز کاری کنیم که اتفاقاتی مقابل اتفاقات نا برده برایتان بیفتد. پس تا پایان با ما همراه باشید…


بیشتر...